Alerjim var gıda takviyesi kullanabilir miyim ?

Alerjim var gıda takviyesi kullanabilir miyim ?

Alerjim var gıda takviyesi kullanabilir miyim ?

İnsanların yaşamında sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için uygulamaları gereken şeyler var. Bunların başında da beslenme geliyor. Beslenme en temel gereksinimler arasındadır. Kimi zaman günümüz koşulları içinde insanlar yeterince sağlıklı ve düzenli olarak beslenememektedir. Bu da beraberinde farklı arayışları beraberinde getirir. İşte tam da bu noktada işin içine gıda takviyesi girer.

Gıda Takviyesi İlaç Mıdır ?

Adından da anlaşılacağı üzere gıda takviyesi bir besin ya da ilaç olmayan, farklı bileşenler içeren takviye ürünlerdir.  Yeterince besin alınamaması, vitamin eksikliği gibi durumlarda bu ürünlerden belli oranlarda gereksinimler doğrultusunda yararlanılır.  Bazıları içlerinde vitamin de bulundurulan ürünlerdir. İlaç yerine geçmez. Tam olarak besin de değildir.

Gıda Takviyesini Herkes Kullanabilir mi ?

Uzmanlar önerdiğinde ya da gerekli olduğunda böyle bir ürün kullanılır iken belli bir takım sağlık sorunu olanlar endişe duymaktadır. Örneğin alerjisi olanlar gıda takviyesi kullanacakları zaman tereddüt duyabilmektedir. Oysa böyle bir tedirginliğe eğer kaliteli, gerçekten gıda takviyesi ise, herhangi bir katkı maddesi, kimyasal içermiyor ise gerek yoktur. Kaliteli bir gıda takviyesi kişinin ne tür alerjisi olursa olsun alerji yapmaz.

Ama ola ki öyle bir durum olursa mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Ayrıca doğru dozajda kullanılır ise yine herhangi bir sorun yaşanmaz.

Bilinmesi Gereken Hususlar

Ülkemizde çok farklı markaların çok farklı türden gıda takviyeleri vardır. Burada seçim yapar iken mutlaka bilinen markaların, kaliteli, ilgili sertifikalara sahip ürünlerinin seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Gıda Takviyesi Almak mı ? Beslenmek mi ?

Asıl olan sağlıklı beslenmektir ve cidden gereksinim duyulduğu dönemlerde, uzmanların önerdiği miktarlarda gıda takviyesi alınmalıdır. İhtiyaç duyulan gıda takviyelerinin alınması yoluna gidilmelidir.  Tüm bunların yanında işin para kısmı en son düşünülmesi gereken husustur.

Gıda Takviyesi Almak mı ? Beslenmek mi ?

Ucuz olan ürünlerden de özenle kaçınılmalıdır. Kişiler gıda takviyesi almadan önce mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Nitekim sitemizde yer alan tüm gıda takviyeleri bu yeterlilikleri fazlası ile taşımaktadır. Doğal ürünlerdir. Alerji vb. sorunlara yol açmazlar. Güvenle, her yaşta kadın erkek kullanabilir.

X