Birden Fazla Gıda Takviyesi Kullanabilir Miyim?

Birden Fazla Gıda Takviyesi Kullanabilir Miyim?

Birden Fazla Gıda Takviyesi Kullanabilir Miyim ?

Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmaz olan kuralları ve kaideleri var. Son yıllarda ise insanlar aşırı yoğun tempoda çalışıyor. Buna istinaden de kimi zaman istedikleri gibi beslenemiyor ya da çok yoğun çalıştıkları için beslenmeleri yeterli olmuyor. Bu durumda da kişiler gıda takviyesi alma yoluna gidiyor. Peki bu insanlar Birden Fazla Gıda Takviyesi Kullanabilir Miyim? sorusunun cevabını arıyor.

Günümüz Gıda Takviyeleri

Günümüzde Omega 3, L-Karnitin, Kurkumin Z, Ginseng, çörek otu yağı gibi çok değişik türden gıda takviyesi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler hepsi tek başına farklı vitamin, mineral, protein, bitkisel özler içerirler. Genellikle tek başına satılır ve bu alanda kişilerin eksik duydukları gereksinimleri karşılarlar.

Ersağ Omega 3, L-Karnitin, Kurkumin Z, Ginseng Gıda Takviyeleri

Kimi zaman insanlar aynı anda ihtiyaçları doğrultusunda birden fazla gıda takviyesi kullanmakta ve bunun herhangi bir sakıncası olup olmadığını merak etmektedir. Bu sorunun yanıtı ise çok nettir. Aşağıda belirtilen kriterlere uyulduğu süre ve eğer kişinin bu alanda bir gereksinimi var ise herhangi bir zararı bulunmamaktadır. 

Yani sağlık için gerekli olması durumunda doğru bir biçimde kullanılır ise  birden fazla gıda takviyesi kullanılabilir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Üstte yapılan bu temel açıklamalardan sonra şu noktanın da altını çizmekte fayda var ki eğer ister tek, ister birden fazla gıda takviyesi aynı anda kullanılsın mutlaka bilinen ve güvenilir adreslerden gıda takviyesi temin edilmelidir.

Mutlaka kalitesinden emin olunmalı, sertifikalı olan ürünler tercih edilmelidir. Kontrollü ve uzmanların önerdiği biçimde aşırı doz alımına gidilmeden kullanılmalıdır.

X