Ersağ Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Ersağ Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan cevizi antik çağlardan beri bilinen en eski bitkisel yağ kaynaklarından biridir. Çiğ ve olgun Hindistan cevizinden elde edilen bu yağ hem cilt bakımında hem de yenilebilir özelliği ile kek, tatlı ve şekerleme yapımında kullanılır. Şeker tüketimini engellemek için, kahvenizin içine ilave edeceğiniz 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı hem kahvenize hoş bir aroma kazandıracak hem de sağlıklı yağ tüketmenizi sağlayacaktır.

Ersağ Hindistan Cevizi Yağı

İşlem görmeden elde edilmiş olan soğuk sıkım Ersağ Hindistan Cevizi Yağı katkı maddesi ve koruyucu madde içermez. Yemeklerinizde ve cilt bakım ritüellerinizde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz Ersağ Hindistan Cevizi Yağı 250 gr’ lık ambalajı ile sağlıklı yaşam ürünleri arasında en fazla tercih edilen ürünlerden biridir.

Hindistan Cevizi Yağının Yararları ve Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Ersağ Hindistan Cevizi Yağı; cilt bakımı, saç bakımı ve makyaj temizliği için kullanılır. Vücut bakım ürünü olarak kullanılmasının yanı sıra, Hindistan cevizi yağının yenilebilir olması sebebiyle yemeklerinize sağlıklı yağ olarak ilave edilebilir.
  • Organik olması nedeniyle Hindistan cevizi yağı özellikle hamile kadınların vücutlarında oluşabilecek çatlakların önlenmesi, oluşmuş çatlakların görünümlerinin düzelmesini sağlar.
  • Göz altı torbaları ve göz çevresinde oluşmuş ince çizgilerin giderilmesinde düzenli kullanımda belirgin fayda sağlamaktadır.
  • Anti- bakteriyel özelliğe sahip olması sebebiyle mantar oluşumunun engellenmesinde etkilidir.
  • Makyaj temizliği ve cilt temizliğinde en etkili doğal ürünlerden biridir. Özellikle su geçirmez özellikli ürünler ile yapılan makyajın temizlenmesinde etkisi fazladır.
  • Saç bakımınızı yaparken kullanacağınız Ersağ Hindistan Cevizi Yağı ile saçlarınız daha parlak ve yumuşak olacaktır.
  • Ayak bakımı için etkili olan Hindistan cevizi yağı özellikle pullanmış ve çatlamış topuklarda etkilidir. Düzenli kullanımda topuk çatlaklarını tedavi etmeye yardımcı olur.
  • Ersağ Hindistan Cevizi Yağı Faydaları yaz aylarında daha fazla sorun yaratan ter ve ayak kokusunu ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz en etkili doğal yağdır. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak günde iki defa koltuk altı ve ayaklarınıza süreceğiniz Hindistan cevizi yağı ile ter ve ayak kokusunu engelleyebilirsiniz.
X