Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi Faydaları

Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi Faydaları Nelerdir?

Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi Faydaları Nelerdir?

Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi içeriğinde Ersağ balık yağı, EPA ve DHA bulunmaktadır. 80 tane yumuşak kapsülden oluşan takviye edici gıda içinde dolgu veya katkı maddesi bulunmamaktadır. TR-20-K-014963 ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir ve ilaç değildir.

Omega 3 Nedir, Faydaları Nelerdir?

Omega 3 Nedir, Faydaları Nelerdir?

Ersağ Omega 3 esansiyel yağ asididir ve sağlıklı beyin gelişimi sağlar ve bilişsel işlevlerin sürdürülebilmesini sağlar. Besinlerle alınması gereken esansiyel yağlar vücut tarafından üretilemezler bu nedenle besinlerden takviye olarak alınmaları gereklidir.

  • Ersağ Omega 3 kandaki trigliserit seviyesini azaltır.
  • Kolon kanseri, prostat kanseri ve meme kanseri riskini azaltır.
  • Karaciğerde aşırı yağlanmayı engeller.
  • Depresyon ve anksiyete belirtilerini azaltmaya yardımcıdır.
  • Adet ağrılarını azaltıcı etkiye sahiptir.
  • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisinde yardımcıdır.
  • Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi içinde bulunan Omega 3 genç erişkinlerde ve çocuklarda astımı önlemeye ve bazı semptomlarını azaltmaya yardımcı olur.
  • Doktor tavsiyesi ile hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması bebek zekasına ve göz sağlığına faydalıdır.
  • Gebelik döneminde alındığında bebeğin sinir sisteminin sağlıklı olarak gelişmesini sağlar.
  • Çeşitli akademik çalışmalarla yüksek miktarda Omega 3 alınmasının Alzheimer hastalığı ve demans hastalığı riskini azalttığı tespit edilmiştir.

Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi İçinde Bulunan EPA ve DHA Nedir, Faydaları Nelerdir?

EPA ve DHA Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Kısa adı EPA olan Eikozapentaenoik Asit bir tür Ersağ Omega 3 yağ asididir. Yağlı balıklar, deniz ürünleri ve balık yağında bulunur. Özellikle depresyon tedavilerinde son derece etkilidir.

Kısa adı DHA olan Dokozahekzaenoik Asit, EPA gibi Omega 3 yağ asitlerinden biridir. Balık yağı ve alglerde yoğun olarak bulunmaktadır. Özellikle beyin ve gizlerdeki hücre zarlarında ve sinir hücrelerinde yapısal bileşen olarak görev alır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde alınması bebeğin beyin, sinir ve göz sağlığı için fayda sağlar. Anne sütünün önemli bir miktarı DHA içermektedir. Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi tüm bu bileşenleri bir araya getirerek Omega 3 gıda takviyesini üretmiştir.

Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi Nasıl Kullanılır?

Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi Nasıl Kullanılır?

Ersağ Omega 3 Gıda Takviyesi ilaç değildir ve herhangi bir hastalık tedavisi için kullanılmaz. Gıda takviyesi olarak üretilmiştir. Ayrıca Ersağ ‘da 2 adet Omega 3 Takviye Edici Gıda mevcuttur. Bunlardan birincisi Ersağ Omega 3 diğer ise Ersağ Omega 3 Sıvı (Çilek Aromalı) ‘dır. Kapsül olarak kullanmakta zorluk çekenler için sıvı formu önerilebilir.

Ersağ Omega 3 ve Omega 3 Sıvı (Çilek Aromalı)

Özellikle balık ve diğer deniz ürünlerini tüketmeyi sevmeyenler tarafından Omega 3 faydaları nedeniyle gıda takviyesi olarak kullanılmaktadır. Doktor tavsiyesi ile gebelik, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılabilir.

Önerilen kullanım şekli, yetişkinlerin sabah ve akşam günde iki defa 1 kapsülü bol su ile alarak içmeleri şeklindedir.

X