Ersağ Termal Çamur Faydaları Nelerdir?

Ersağ Termal Çamur Faydaları Nelerdir?

Yapısında bulunan faydalı mineraller ve organik bileşikler sayesinde Ersağ Termal Çamur, cildin pH dengesini düzenleyerek zarar gören cilt tabakalarını uyararak iyileşme ve toparlanma sağlar. Siyah noktalar, akneler üzerinde etkili olan termal çamur sayesinde ciltte erken yaşlanma belirtileri yok olur.

%100 doğal yapısı ile kil içermeyen Ersağ Termal Çamur, yer altından gelen vitamin ve mineral zengini doğal kaynak sularının, toprakla birleşmesinden oluşmuştur. Ersağ Termal Çamur, kullanım kolaylığı sağlayan 200 mg’ lık ambalajı ile sunulmaktadır. İstediğiniz her yere götürebileceğiniz ve çantanızda yer kaplamayacak şekilde tasarlanmış şık bir ambalaja sahiptir.

90 derece kaynak çıkış sıcaklığına sahip olan Ersağ Termal Çamur sizlere, kaplıcaya gitmeye gerek kalmadan faydalanabileceğiniz doğal termal çamuru sunuyor.

Termal Çamur Kullanım Alanları Nelerdir?

Termal çamur sadece yüz bölgesinde değil, tüm vücuda uygulanabilir doğal bir çamurdur. Termal çamurun faydaları bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve antik dönemlerden beri yardımcı tedavi olarak uygulanmaktadır. Bilimsel çalışmalar ve tıbbi kaynaklara göre; termal çamurun içeriğinde bulunan potasyum, sülfat, bikarbonat, magnezyum ve kalsiyum mineralleri cildi rahatlatır ve kan dolaşımını arttırır.

Lokal uygulamalar ve banyo tedavileri şeklinde kullanılan termal çamur; kronik dönem bel ağrıları, Tendinit, travma, miyozit, fibromiyaliji benzeri yumuşak doku hastalıları tedavisinde, romatizmal hastalıklar ve dejeneratif hastalıkların tedavisinde yardımcı tedavi olarak etkilidir.

Ersağ Termal Çamur Kullanmanın Cilt Sağlığı ve Güzelliği İçin Yararları Nelerdir?

  • Ersağ Termal Çamur yüzünüzü derinlemesine temizler ve siyah nokta oluşumuna engel olur.
  • Akneli, siyah noktalı ve yağlı ciltlerde etki oranı çok daha fazla olan ürün sayesinde cilt akne ve siyah noktalardan arınarak, doğal nem ve yağ dengesine kavuşur.
  • Kuru ciltlerde kepeklenmeyi ve pullanmayı önleyerek cildi yatıştırır ve doğal nem dengesini yeniden yapılandırır.
  • Düzenli kullanımda Ersağ Termal Çamur ciltten ölü derilerin atılmasını sağlar ve cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşur.
  • Tüm vücudunuzda kullanılabilir yapısı ile ekonomik ve doğal bir bakım ürünüdür.

Ersağ Termal Çamur Nasıl Uygulanır?

Ersağ Termal Çamur; yüze maske olarak uygulanabilir. Ürünü uygulamadan önce ellerinizi yıkarak temizlemelisiniz. Daha sonra yüzünüzü su ile yıkarak hafif nemli kalacak şekilde kurulayınız.

Ersağ Termal Çamur’ u hassas olan göz ve dudak çevrenizi açıkta bırakacak şekilde hafif hareketler ile yüzünüze uygulayınız. Bu noktada dikkat edilmesi gereken termal çamurun yüze yaklaşık olarak 1 mm kalınlığında uygulanması gerektiğidir. Yüzünüze termal çamuru uygulama işlemini bitirdikten sonra doğal olarak kurumasını beklemeniz gerekir.

Yüzünüze uyguladığınız termal çamur tamamen kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Maske uygulaması işlemi bittikten sonra nemlendirici sürülmesi tavsiye edilmektedir. Haftada 3 veya 4 kez günde 1 defa olacak şekilde yüzünüze ve vücudunuza uygulayabileceğiniz Ersağ Termal Çamur ile sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

X