Gıda Takviyesi İle Zayıflayabilir Miyim?

Gida Takviyesi İle Zayiflayabilir Miyim?

İnsanların yaşamında beslenme son derece büyük bir önem teşkil ediyor. Bunun yanında günümüz insanı aşırı derecede yoğun bir tempoda yaşıyor ve bu da beraberinde teknolojinin de ilerlemesi ile beraber yaşamlarımıza yeni yeni kavramların girmesine sebebiyet veriyor. İşte onlardan bir tanesi de aşağıda detayları verilen besin takviyeleri ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile gıda takviyeleri.

Zayıflatan Gıda Takviyesi ?

Bu kavramın hayatlarımıza girmesi ile beraber merak edilen sorulardan bir tanesi de özellikle zayıflamak isteyen insanlar için bu tür ürünlerin zayıflatıp zayıflatmadığı konusu.

Özellikle aşırı derece kilolu olan ya da kilosundan memnun olmayıp, ideal kilosuna ulaşmak isteyen insanlar bu tür ürünler ile zayıflayabileceğini düşünüyor. Peki ama gerçekten öyle mi dilerseniz onun yanıtını verelim.

Ama öncelikle bilmeyenler açısından şunu ifade etmek gerekir ki çok değişik türden gıda takviyeleri bulunuyor. Bu gıda takviyesi ürünler de farklı beklentilere yanıt veriyor. Yine bu ürünler ilaç olmadığı gibi, besin de değil. Ek, yardımcı bir ürün. O yüzden aşırı anlam yüklememek gerekiyor.

Gıda Takviyesi Kimler İçindir?

Gıda takviyesi özellikle uzman hekim önerdiği zaman bilinen markalardan alınmalı ama bu tür ürünler özellikle yeterince beslenemeyen ya da tüketeceği besin takviyesi alanında eksikliği olan, daha çok enerjiye gereksinim duyan sporcular, gelişme çağında olan bireyler içindir.

Bunun yanında özel vitaminli olanlar, özel bitki çayları, omega 3 gibi olan çok sayıda seçenek bulunuyor ve farklı gereksinimlere hitap ediyor. Kimi zaman multi besin takviyeleri de kimi markalarda karşımıza çıkıyor.

Gıda Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

Diyet Planı

Gıda takviyesi üzerinde yazılı olan ve/veya uzmanların önerdiği biçimde tüketilmelidir. Hiç bir zaman önerilen miktarının dışına çıkılmalıdır. Tüm bu bilgiler dahilinde bu ürünlerin ek ürün olduğu için zayıflatıcı bir etkisi olmadığını ve zayıflamak için kullanılmaması gerektiğini de belirtmek gerekiyor.

X