Gıda Takviyesinin Hammaddeleri Nelerdir ?

Gıda Takviyesinin Hammaddeleri Nelerdir ?

Gıda takviyesinin hammaddeleri nelerdir? Sorunuza açıklık getirebilmek için öncelikle hammaddenin ne olduğundan kısaca bahsetmek isterim. Hammadde doğadan elde edilen bir maddenin hiç işlem görmemiş ya da çok az işlem görmüş haline denmektedir. 

Gıda Takviyesinin Hammaddeleri Nelerdir ?

Gıda takviyelerinin yapımında da kullanılan malzemelere hammaddeler denir. Bu hammaddelerin neler olduğu üretilen ürüne göre farklılık göstermektedir. Şimdi sizlere Ersağ marka kalitesiyle üretilen gıda takviyelerinde kullanılan hammaddeleri açıklayacağız.

Ersağ Gıda Takviyesinin Hammaddeleri Nelerdir?

Ersağ gıda takviyesinin hammaddeleri nelerdir? En çok tercih edilen Ersağ gıda takviyelerinin özelliklerine göre içerisinde bulunan hammaddeleri aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

  • Ersağ Omega- 3İçerisinde; 2000 mg Balık yağı, % 30 oranında 600 mg EPA ve %20 oranında 400 mg DHA bulunmaktadır.
  • Ersağ Omega-3 Sıvı (Çilek Aromalı)%93 oranda Balık yağı, %7 oranında Çilek Aroması, 1674 ml EPA ve 1116 ml DHA bulunmaktadır.
  • Ersağ C Vitamini Kapsül780 mg Vitamin C (L-askorbik asit), 40 mg Turunç ekstraktı , 40 mg Kuşburnu ekstraktı bulunmaktadır.
  • Ersağ Kalsiyum, Magnezyum, Çinko, D Vitamini1030 mg Kalsiyum Karbonat, 500 mg Magnezyum Oksit, 30 mg Çinko Sülfat, 20 mg Kolekalsiferol bulunmaktadır.
  • Ersağ B Vitamin Kompleksi130 mg Vitamin B5 (Pantotenik Asit), 100 mg Vitamin B3 (Niasin), 70 mg Vitamin B2 (Riboflavin), 50 mg Vitamin B1 (Tiamin), 5 mg Vitamin B6 (Kobalamin), Vitamin B12 (Kobalamin), Vitamin B7 (Biotin), Vitamin B9 (Folat-Folik asit) bulunmaktadır.
  • Ersağ Demirdikeni, L-arginin, Çakşırotu, Epimedium Ekstreleri ve Arı Sütü; 600 mg Demirdikeni Ekstraktı, 600 mg L- Arginin, 200 mg Gingko Biloba Ekstraktı, 200 mg Cüce Palmiye Ekstraktı, 140 mg Çakşırotu Kökü, 120 mg Epimedium Ekstraktı, 108 mg Liyofilize Arı Sütü, 100 mg Panax Ginseng Ekstraktı, 20 mg E vitamini, 12 mg Çinko bulunmaktadır.

Ersağ Gıda Takviyeleri Türk Gıda Kodeksine Uygun Mudur?

Gıda takviyesinin hammaddeleri nelerdir? Sizler tarafından sorulan bu sorunun yanı sıra özellikle “Ersağ gıda takviyeleri Türk Gıda Kodeksine uygun mudur?” gibi sorular da sorulmaktadır.

Evet Ersağ markası ürettiği tüm ürünleri Türk Gıda Kodeksi kurallarına uygun olarak üretmiştir. Güvenle kullanabilir ve ihtiyacınız olan ürünlere https://www.ersag.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Ancak sistem üyelik istemektedir, üye olmak için ise bir sponsora ihtiyacınız olacak; sponsorlu üyelik için; https://www.ersagsepeti.com/ersag-uyelik adresini kullanabilirsiniz.

X