Kantaron Özlü Krem Faydaları

Ersağ Kantaron Özlü Krem Faydaları Nelerdir?

Kantaron, ucu mızrak şekline benzeyen çiçekli dallardan oluşmuş çiçekli bir bitki türüdür. Çiçek renklerine göre sarı, mavi veya kırmızı kantaron olarak adlandırılan bitki alternatif tıpta tedavi edici etkisi nedeniyle asırlardır kullanılmaktadır. Kantaron yağı, pirinç kepeği yağı, E vitamini ve B5 vitamininin mucizevi birleşimi olan Ersağ Kantaron Özlü Krem, cilt bakım ve sağlığı için özel olarak formüle edilerek üretilmiştir.

Ersağ Kantaron Özlü Krem Formülünde Yer Alan Kantaron Yağı, Pirinç Kepeği Yağı, E Vitamini ve B5 Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir?

Ersağ Kantaron Özlü Krem pirinç kepeği yağı, E vitamini ve B5 vitamini ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Cilt sağlığı ve bakımı için gerekli olan doğal yağlar ile desteklenmiş formülde yer alan tüm yağ ve vitaminler doğal olarak elde edilmiştir ve katkısızdır.

Kantaron Yağının Cilt Sağlığına Etkileri Nelerdir?

Ersağ Kantaron Özlü Krem’in adını aldığı kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağı iltihap giderici etkiye sahiptir. Yanık, haşere ısırıkları ve pişik tedavisinde kanıtlanmış iyileştirici etkilere sahip olan kantaron yağı varis tedavisinde de kullanılır. Cilt dokusunu yenileyen yağ yaşlanma belirtilerini geciktirir, kırışıklıkları önler ve cildin canlı görünmesini sağlar. Leke giderici etkisi alternatif tıp alanında yapılan çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

Pirinç Kepeği Yağı Yararları Nelerdir? 

Pirinç kepeği yağında birçok mineral ve vitamin bulunur. Ersağ Kantaron Özlü Krem içinde bulunan pirinç kepeği yağı pirinç kabuğundan çıkan yağlardan elde edilmiştir. Antioksidan etkisi güçlü olan bu yağ, cilt lekelerinin giderilmesi ve egzama tedavisinde etkilidir. Cildi sıkılaştırarak kırışık oluşumunu azaltan pirinç kepeği yağı yaşlanmayı geciktirir. Ersağ Kantaron Özlü Krem Nemlendirici etkisi ile cildin kuruyarak pullanmasını önler.

E Vitamininin Cilde Yararları Nelerdir?

E Vitamini sağlıklı bir cilt için düzenli olarak kullanılması gereken vitaminlerden biridir. Ersağ Kantaron Özlü Krem içinde bulunan E vitamini, ciltte yaşlanma izlerini azaltır ve cildin daha canlı görünmesini sağlar. Yanık, kesik ve yüzeysel ameliyat izlerinin tedavisinde de kullanılan E vitamini, cilt lekeleri tedavisinde etkilidir.

B5 Vitamininin Cilde Yararları Nelerdir?

Su kaybını önleyen vitamin olarak bilinen B5 vitamini bu özelliği ile cilt bakım ürünlerinde kullanılması gereken vitaminlerden biridir. Ersağ Kantaron Özlü Krem içinde bulunan B5 vitamini hasarlı ciltlerin tedavisinde etkilidir. Cilt dokusunda meydana gelen hasarları ve yıpranma etkilerini azaltan B5 vitamini peeling uygulamalarında sıklıkla kullanılır.  

X