Neden Gıda Takviyesi Kullanmalıyız?

Neden Gıda Takviyesi Kullanmalıyız ?

Neden gıda takviyesi kullanmalıyız? Herkes tarafından merak edilen bu sorunun cevabı sizleri biraz şaşırtabilir. Düzenli ve dengeli beslenen kişilerin bile gıda takviyesi alması gerektiğini biliyor muydunuz?

Neden Gıda Takviyesi Kullanmalıyız ?

Evet değişen dünyayla birlikte uygulanan tarım politikaları tarım ürünlerinin üretim miktarını artırmış fakat besin kalitesini düşürmüştür. Bu durumla birlikte görsel olarak mükemmel olan fakat insanların beslenme kalitelerini düşüren ürünler üretilmeye başlanmıştır.

Dengeli Beslendiğimiz Halde Neden Gıda Takviyesi Kullanmalıyız?

Düzenli ve dengeli besleniyorsunuz ve buna rağmen “Neden gıda takviyesi kullanmalıyız?” diye merak ediyorsanız aşağıda gerekçeleriyle birlikte hazırlanmış yazımızı mutlaka okumalısınız.

Dengeli Beslendiğimiz Halde Neden Gıda Takviyesi Kullanmalıyız?
  • Mevsim dışında ürün elde etme isteği için bitki ve sebzelere yüksek oranda hormon takviyesi yapılmaktadır. Görsel olarak kusursuz görünen fakat besin kalitesi açısından yetersiz ürünler üretilmektedir.
  • Üretilen tarım ürünlerine hem ebat olarak büyük olmalarını sağlamak hem de hızlı büyümelerini kolaylaştırmak için yapay gübreler verilmektedir. Görsel olarak kusursuz görünen fakat içerisinde zararlı kimyasalların bulunduğu ürünler elde edilmektedir.
  • Genleriyle oynanmış tek kullanımlık tohumlardan elde edilen içerisinde tohumu dahi bulunmayan ürünler üretilmektedir.
  • Üretim aşamasında nadasa bırakılmayan topraklardaki mineral oranı düştüğü için üretilen besinlerin içerisinde bulunan mineral miktarı yok denecek kadar az olur.
  • Tüm bunların üzerine, yanlış pişirme teknikleriyle besinlerin içerisinde bulunan vitamin ve minerallerde ölmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz koşullarda üretilen ürünler ile düzenli ve dengeli besleniyorsanız vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini almadığını bilmelisiniz.

Vücudunuzun eksikliğini yaşadığı vitamin ve mineralleri takviye edici gıdalar yardımıyla vücudunuza almalısınız.

Gıda Takviyelerinin Vücuda Katkıları Nelerdir?

Gıda Takviyelerinin Vücuda Katkıları Nelerdir?

Neden gıda takviyesi kullanmalıyız? Gıda Takviyelerinin vücuda katkılarının neler olduğu aşağıda açıklanmıştır.

  • Vejetaryen beslenen kişilerin alamadıkları hayvansal proteinlerin, Demir ve B12 gibi vitaminlerin vücuda alınmasını sağlar.
  • Gelişme döneminde olan bebek ve çocukların ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almalarını sağlar.
  • Bazı gıdalara alerjisi olan kişilerin o gıdalardan alamadıkları vitamin ve mineralleri almalarını sağlar.
  • 50 yaş ve üzerinde olan kişilerin metabolizmalarının yavaşlamaları sonucu ortaya çıkan vitamin ve mineralleri almalarını sağlar.
  • Sağlıklı bir hamilelik için hamilelik öncesinde ve hamilelik döneminde alınması gereken vitamin ve mineralleri almalarını sağlar.
X